Onze bio-diners

Antropia zal dit jaar een aantal Bio-diners verzorgen met elk een eigen thema. Bij deze diners zorgt Eric van Veluwen samen met de koks voor een mooi menu, terwijl er steeds ook één of meer sprekers zullen zijn rondom het thema van die avond.

Thema’s die aan bod komen zijn o.a. gezondheid, (bio)voeding, kleinschaligheid, duurzaamheid, menselijkheid. Per avond wordt toegespitst op een onderwerp dat aan één van deze thema’s raakt. Kijk voor onze actuele bio-diners op onze agenda of klik op link hieronder.

Het eerstvolgende bio-diner zal plaatsvinden op donderdag avond 30 oktober. Klik hier voor meer informatie over deze bijzondere avond!

Foto’s vanuit voorgaande Bio-diners dit jaar

  • Prachtig landgoed
  • Naast station Driebergen-Zeist, aan de A12 en P&R Q-park
  • Uitstekende biologische keuken
  • EKO-keurmerk
  • Koploper duurzaamheid
  • Capaciteit > 300 gasten
Beoordeeld met een 9,4

Contact

Antropia, Cultuur- en Congrescentrum

Hoofdstraat 8
(navigeer naar: Stationsweg 15B of Oude Stationsweg 13)
Parkeren in Q-park P&R garage
3972 LA Driebergen
T 0343 – 53 18 18
E reserveringen@antropia.nl
Roy Bies

"Het is voor ons als keukenteam een voorrecht om bij Antropia te mogen werken! Op een prachtig groen landgoed koken wij met verantwoorde, biologische producten van voornamelijk onze local hero’s. Met zorgzaamheid en aandacht bereiden wij, gezonde en lekkere gerechten, die bijdragen aan een vitale en bewuste levensstijl. Dat is wat wij onze gasten willen laten beleven."

Roy Bies Chef